Бојанић: Преминуо је наш брат, глумац Саша Стојановић
Преминуо је наш брат, глумац Саша Стојановић, човек чији ће глас заувек остати у сећању свих који су га слушали како на Прилепцу, на Космету, сваке године изговара речи кнеза Лазара - управо тамо где се, по предању, родио наш кнез.
Било је то толико дирљиво и снажно. Његов глас је одзвањао Прилепцем као да нам се из далеке прошлости поново јавља сам Лазар. Није он само говорио Лазареве речи – он их је носио у себи и преносио на све нас.
Велики је ово губитак.
Планирао сам да Сашу доведем код мене у школу, да га наша деца упознају и да својим очима виде и својим ушима чују како је изгледао и како је зборио кнез Лазар. Желео сам да им тај тренутак остане у памћењу.
Нажалост, та жеља се више неће остварити.
Остаје нам његов глас, његова реч и успомена на човека који је својим талентом и посвећеношћу чувао један део нашег памћења.
Овај снимак снимио сам на Прилепцу, на Видовдан 2022. године.
Нека му је лака земља и вечна слава.
Нека почива у миру.
Хвала ти, Саша, за све што си нам оставио.
Твој глас ће још дуго одзвањати Прилепцем.
https://www.srpskaistorija.com/svake-godine-uoci…/
Приредио: Ђорђе Бојанић, главни уредник сајта Српска историја
