НАЈВЕЋА МАСОВНА ГРОБНИЦА ЗА СРБЕ -У ЗЕМУНУ (видео)
Организатор конференције: Удружење ,,Јадовно 1941". Тема: Дан сећања на жртве Прихватног логора Земун.
Ми још нисмо дефинисали геноцид над српским народом у 20. веку, установили датуме сећања ни оформили меморијални центар, каже проф. др Богољуб Шијаковић.
Конференција за медије у организацији Удружења „Јадовно 1941“ из Београда на којој ће бити најављен молитвено – комеморативно сабрање биће одржана 15. маја у 12 сати у Пресс центру Удружења новинара Србије, Кнез Михаилова 6, у Београду.
Молитвено – комеморативно сабрање, уз благослов Његове Светости патријарха српског господина Порфирија, биће одржано 18. маја 2024. године са Крсним ходом од храма Светог Архангела Гаврила у Земунском парку до највеће познате појединачне масовне гробнице (6.500) Срба на територији бивше Независне Државе Хрватске која се налази на Земунском гробљу.
Тим поводом, о српској жртви Покоља (хттпс://покољ.орг/ ), из свог угла, говориће: проф. др Богољуб Шијаковић, филозоф, проф. др Слободан Антонић, социолог, др Немања Девић, историчар и проф. др Дарко Ђого, теолог.
Сврха конференције и самог молитвеног скупа који ће бити тада најављен је подизање свести наших суграђана о страдању Срба на територији НДХ и постојању тако велике масовне гробнице у самом Београду, у срцу Земуна, за коју Београђани и Земунци једноставно не знају, исправљање историјске неправде учињене жртвама мученицима Логора Земун који су положени у масовну гробницу без исправног (не зна се ко су „жртве фашистичког терора“) и одговарајућег обележја (крста), без православног обреда парастоса и заборављени.
Молитвено сабрање је организовано поводом 80-то годишњице затварања Прихватног Логора Земун.
https://presscentar.uns.org.rs/about-…
Дан сећања на жртве Земунског логора биће одржан 18. маја Заупокојеном литургијом у цркви светог Архангела Гаврила, Литијама до споменика на Јеврејском гробљу и комеморацијом у организацији.
У организацији ЈАДОВНО 1941
Погледајте конференцију за штампу.
Извор: Press centar UNS
Приредила: Српска историја