Досије Кошаре
Видео материјали, емисије и песма о херојству.
Хероји одбране 1999. (цео филм)
Документарац „Заставе филм“ Војске Југославије из јула 2000-те, који никада није приказан због забране. И даље је склоњен од јавности Филм, у којем су необориве чињенице да нисмо били само колатерална штета и немоћни цивили, већ организована и снажна оружана сила која је заједно са народом пружила маестралан отпор агресору и зауставила га на границама јужне српске покрајине. Врлинама и ратном вештином надмашен је злочиначки Северноатлантски савез. Легендарна Трећа армија и њен Приштински корпус предвођени ратним командантима који су имали храбрости, одлучности и знање легендарних српских војвода, да преузму одговорност за част отаџбине и одбрану светиња у страдалној Метохији и на Пољу Косову…
Хероји битке за Кошаре (РТС)
Учесници битке говоре о крвавим и тешким борбама током рата.
Битка за Кошаре- неиспричана прича (РТС)
Генерал у пензији Драган Живановић (ратни командант 125. мтбр ВЈ) и пуковник у пензији Љубинко Ђуровић (ратни командант одбране Кошара).
Живот прича: Невидљиви хероји (ТВ ПРВА)
Ожиљци рата: Кошаре (ТВ ХЕПИ)
Хероји са Кошара
Пакао Кошара- Милован Дрецун
Српски граничар – Иван Дражић Дража – Духовна трпеза – HelmCast
Иван Дражић је служење војног рока затекло 1998 године на Кошарама, што га чини једним од бораца са најдужим стажем у битци за Кошаре. Послушајте како су изгледала два најтежа дана на Кошарама када је почео напад , и када тадашње војно руководство није могло да верује да шиптари крећу на Србију. Како је изгледало служити војни рок на Кошарама 1998 и шта су тада значиле Кошаре. Аутор и водитељ Жана Живаљевић
Сећање на хероје са Кошара – пук. Љубинко Ђурковић – На нишану Лазанског(Радио Новости и Спутњик)
Актуелно – Божо Кецовић, Иван Дражић и Миле Пантовић (Балкан инфо)
Вечна им слава- КОШАРЕ- српски војници крвљу цртали мапе (Курир)
Људовање- Друга страна битке за Кошаре (РТРС)
Исповест Српског хероја са Кошара
Новица Спасић (37), одликовани ратни херој са Кошара. Овај војни инвалид из Бојника кога је вихор рата захватио док је служио редовни војни рок с 19 година, живи са супругом, седморо деце узраста од два и по месеца до 12 година, с мајком, оцем и братом у три просторије недовршене куће у крајњој беди, од социјалне помоћи и скромне инвалиднине, која углавном одлази на лекове. Као припадник специјалне извиђачко-диверзантске јединице изгубио је лево око и рањен је у леву ногу у ноћи између 14. и 15. априла 1999, на првој линији одбране карауле на Кошарама, где су се водиле жестоке битке с албанским и НАТО снагама. „Гранате из топова, минобацача и тепих бомбе парале су земљу и небо. Видео сам саборца с покиданим ногама у суседном рову и успео да дођем до њега. Ставио сам га на леђа и сишао у свој ров. У том моменту осетио сам бол по целом телу, а потом нешто топло по лицу. Било је то моје око. Јаукао сам од болова, нико ме није чуо. Онесвестио сам се и пробудио у импровизованој болници у Ђаковици“, присећа се своје драме и драме својих ратних другова. До данас није сазнао име човека кога је спасавао и да ли је тај несрећник преживео рат.
(Не)испричана прича- Дејан Миловановић
Разговор са родитељима Дејана Миловановића, борца са Кошара. Дејан је преминуо 2001. године.
Ненад Милкић- Мртва стража са Кошара (говори: Миле Васиљевић)
Ненад Милкић- Зов карауле (говори: Миле Васиљевић)
Ненад Милкић- Последња стража (говори: Миле Васиљевић)
Кошаре – од пакла до легенде. Херојство у служби отаџбине
Емисија ,,Наш аеропут“. Гост: Пуковник Љубинко Ђурковић. Аутор и водитељ: Велибор Вукашиновић.
„Отворено о“- КОШАРЕ (ТВ КЦН ИСТОК)
Однос државе према борцима са Кошара – Зоран Лекић – HelmCast
ПЕСМА