Бојанић: КОНАЧНО, ПРВИ СПОМЕНИК ЖРТВАМА КОМУНИСТИЧКОГ ТЕРОРА НАД СРБИМА
ЛИСИЧЈИ ПОТОК (место где су страдали Срби од комуниста) ПОСТАО ЈЕ СПОМЕН ПАРК (МЕМОРИЈАЛНИ КОМПЛЕКС). У суботу 4. новембра, откривен и освећен први званични споменик жртвама комунистичког режима у обновљеном Спомен парку „Краљева чесма”, у Лисичијем потоку у Београду.
Лисичији поток је највеће стратиште у Београду после Другог светског рата, а Београд и Србија нису имали ниједно спомен-обележје за неговање културе сећања на невине жртве комунистичког режима. У Лисичјем потоку је страдало више од 3000 Срба од Срба комуниста (претпоставља се да је било дупло више жртава).
На скупу помена жртвама комунистичког терора 1944-1945. год у обнављеном Спомен парку КРАЉЕВА ЧЕСМА обратили су се градоначелник Београда Александар Шапић, Душан Ковачевић и др Срђана Цветковић (један од заслужних да се ово некада запуштено ругло уреди и да истина угледа светлост дана).
Ово је, слободно можемо да кажемо историјски дан за Србију.
Ово место је деценијама било ругло и запуштено… коров (удружења су га чистила и сређивала и појединци српски родољуби).
А зашто, лако је закључити… али се полако ослобађамо тих стега комунистичких.
Наравно да о злочинима комуниста над Србима није смело да се зна нити да то буде забележено у уџбеницима историје… зато су таква места била у тмини и корову.
Најстрашније је да истину кријеш због џелата и привидног мира (а истина је увек ту, забележена и око нас).
Истина је Србима потребна, морамо истину да знамо па макар она била и сурова… једино тако не може да нам се понови то зло и страдалаштво.
А зло нам се увек враћало у пакленом 20.веку.
Истина лечи све и умирује проблеме, ране и трезни ум!
Није ово једина таква локација, преко 200 таквих локација има, над гробницама Срба су грађени фудбалски терени, зграде, објекти, игралишта, паркови. У том суровом црвеном терору страдало је преко 60000 невиних Срба (толико је за сада пописано), а број страдалих је већи, без суђења и кривице (само зато што нису били комунисти или су се противили том режиму), да ли је то нормално?
Али ми тада као да и нисмо били Срби… омађијани и преплашени комунизмом… да, били смо неки ,,југословени“.
Дана 6.11.2021, у Лисичијем потоку, одржан је и први помен страдалим грађанима Београда од стране комунистичког режима после 20. октобра 1944.
Градске власти у Београду су помогле и уредиле ово стратиште.
Зато свака част за ово разумевање и увод у истину и измирење и недужне страдалнике да вратимо у званичну историју, мислим да подела међу нама Србима више никада не сме да буде и ми више не смемо бити оно што не можемо бити, већ само СРБИ и држава СРБИЈА.
Срећом коначно је дошло време за истину, кајање и измирење… сви ми смо један народ СРПСКИ.
И да се не делимо више на: партизане, четнике, љотићевце, недићевце, комунисте, југословене… а ни партизановце и звездаше…
Праштајте браћо Срби, било, не поновило се више! А да знамо морамо! Да обележимо морамо.
Има наде!
ЖИВЕЛА СРБИЈА!
…
Приредио: Ђорђе Бојанић, главни уредник сајта Српска историја